Zachowanie bezpieczeństwa podczas przechodzenia przez tory kolejowe

bezpieczeństwo na torach kolejowych

Kiedy widzisz nadjeżdżający pociąg, co robisz? Czy uciekasz i chowasz się, czy też cierpliwie czekasz? Linie kolejowe mogą być również niebezpiecznym miejscem dla każdego, kto zapuści się na ich tory bez uprzedniego sprawdzenia, czy nie ma tam pociągów. Przejazdy kolejowe są jednym z najczęstszych miejsc, w których ludzie są potrącani lub zabijani. Zawsze, gdy w danym miejscu panuje duży ruch, istnieje również większe ryzyko, że zostaniemy uderzeni przez samochód przejeżdżający przez ten obszar. To samo dotyczy przekraczania torów kolejowych.

Bądź przygotowany – sprawdź pogodę, zachowaj świadomość i ostrożność

Jeśli planujesz wyjazd w odległe miejsce lub do popularnego obszaru ruchu kolejowego, upewnij się, że sprawdzisz pogodę. Można to zrobić sprawdzając prognozę pogody w Google lub korzystając z aplikacji. Jeśli pada deszcz lub w okolicy jest burza, trzymaj się z dala od torów. Jeśli jest zbyt zimno lub zbyt gorąco, możesz chcieć zostać w domu, dopóki się nie ochłodzi lub nie zrobi się trochę cieplej. Upewnij się też, że jesteś świadomy swojego otoczenia.

Nie daj się ślepo kusić losowi – rogatki kolejowe to znaki ostrzegawcze

Rogatka kolejowa to ważne ostrzeżenie. To ostrzeżenie, że nadjeżdża pociąg i że musisz zejść z torów i nie wchodzić na nie. Kiedy nadjeżdża pociąg zachowaj szzególną ostrożność. Jeśli jesteś w pobliżu torów i usłyszysz klakson pociągu, zatrzymaj to, co robisz i zejdź z torów. Ważne jest, aby pamiętać, że klaksony kolejowe są znakami ostrzegawczymi, a nie przyjaznymi dźwiękami.

Nie ryzykuj utraty życia

Nie ryzykuj swojego życia tylko po to, aby zrobić sobie selfie z pociągiem lub zdjęcia na torach kolejowych. Ważne jest, aby pamiętać, że tory kolejowe mogą być niebezpieczne i mogą spowodować śmierć. Jeśli jesteś w pobliżu torów, upewnij się, że nie narażasz się na niebezpieczeństwo. Jeśli jesteś w pobliżu torów, nie zachowuj się ryzykownie.