Co jest niedozwolone w pociągach?

Co jest niedozwolone w pociągach

Podróżowanie pociągami to przywilej, a nie prawo. To, że jesteś wpuszczony do środka nie oznacza, że możesz robić co chcesz. Podróż pociągiem jest tak samo restrykcyjna jak podróż drogowa, obowiązują w niej podobne prawa i zasady. Istnieją ograniczenia dotyczące tego, co można wnieść i robić podczas podróży. Oto niektóre z rzeczy, które nie są dozwolone w pociągach.

Alkohol

Alkohol nie jest dozwolony w żadnej formie transportu publicznego, od samolotów po łodzie, pociągi, a nawet lokalny autobus. To samo dotyczy wszelkich innych substancji, które mogą być nielegalne – nie możesz brać narkotyków ani mieć otwartych pojemników z alkoholem w torbie lub na sobie. Możesz zostać ukarany grzywną, aresztowany, a nawet mieć skonfiskowany transport i/lub możesz zostać wykluczony z przyszłych przywilejów podróży.

Broń i materiały wybuchowe

Do pociągu nie można wnosić przedmiotów, które mogą być użyte do wyrządzenia krzywdy. Obejmuje to noże, maczety, miecze, pałki i wszelkie inne przedmioty, które mogą być użyte do przemocy. Dotyczy to również materiałów wybuchowych i szkodliwych substancji chemicznych, takich jak kwasy i płyny łatwopalne. Jeśli zostaniesz z nimi przyłapany, zostaniesz ukarany grzywną i zostaną Ci odebrane uprawnienia do podróżowania.

Dzięki tym wskazówkom możesz zawsze pozostać w pociągu i świetnie się bawić!

Po pierwsze, zawsze zachowuj się z szacunkiem. Nie hałasuj, nie przeklinaj, nie pal, ani nie rób niczego innego, co rozprasza innych lub jest niebezpieczne. Po przyjeździe do miejsca docelowego nie zostawiaj bagażu w pociągu lub na stacji. To wszystko są rzeczy, które możesz zrobić, aby upewnić się, że pozostaniesz w pociągu i będziesz się dobrze bawić.